Tresor Records

Tresor Records

Tresor to legendarny undergroundowy klub i wytwórnia w jednym. Klub powstał w 1988 roku w podziemiach dawnego Wertheim w samym centrum Berlina Wschodniego, tuż obok Placu Poczdamskiego i z miejsca stał się mekką niemieckiej muzyki elektronicznej.


Tresor jako wytwórnia powstał natomiast w 1991 roku. Od początku swojej działalności skupiał takie tuzy elektroniki jak Jeff Mills, Juan Atkins, Robert Hood, Pacou, Blake Baxter, Dom Fix i wielu innych.
W kwietniu 2005 roku klub zamknięto, jednak taki stan rzeczy nie mógł trwać długo w stolicy muzyki elektronicznej jakim jest Berlin, dlatego też 24 maja 2007 roku otwarto go na nowo w odrestaurowanej elektrowni Köpenicker.
Tresor zaczął funkcjonować w historycznej chwili, "na dniach" miał upaść mur berliński. Popularność klubu musiała w końcu pociągnąć za sobą dalszy rozwój - takim krokiem stało się powstanie wytwórni Tresor. Berlińska scena szybko nawiązała kontakty z drugim, co do wielkości skupiskiem elektroniki - Detroit w Stanach Zjednoczonych. Tresor wypuszczając swoje kompilacje stał się pierwszym, najbardziej wiarygodnym źródłem najnowszych trendów w elektronice.
Wytwórnię charakteryzuje długoterminowa, pełna zaufania współpraca ze swoimi artystami. Wydając ponad 200 albumów, Tresor odcisnął wielkie piętno na muzyce elektronicznej.


W ostatnich latach rozgłos i markę Tresor'a podtrzymały takie wydawnictwa jak Tresor.235, Tresor.071, czy Tresor.239, które poszerzyły spectrum muzyki reprezentowanej przez label. Do nowych najnowszych odkryć labelu zaliczamy przede wszystkim: Surgeon, Tobiasa Schmidt'a, Fumiyja Tanake, Jamesa Ruskin'a czy Vince Watson'a.
Obecnie Tresor wraca do swego głębokiego katalogu wydając reedycje klasycznych tytułów – zarazem nadal pozostając aktywną wytwórnią wypuszczającą na światło dzienne nowe pozycje.
 

Sortuj wg:

Filtruj wg:

Wydane płyty:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.