Zapraszamy do nowego sklepu Rockers.pl

Burial

Burial

BURIAL - (wł. William Bevan) – brytyjski producent dubstep pochodzący z Londynu.
Jego muzyka zawiera elementy dubstep, 2-step garage, ambient i house.
Jak każdy gatunek, ruch czy inicjatywa tak i DUBSTEP musiał mieć swoją ikonę – stał się nią BURIAL po wydaniu dwóch rewelacyjnie przyjętych przez fanów i krytykę albumów: ‘Burial’ z 2006 oraz ‘Untrue’ z 2007 roku.

Dzięki spektakularnym sukcesom obu pozycji, wytwórnia wydająca Buriala, HYPERDUB, stała się mekką dubstepu i wyznacznikiem jakości nowego trendu w globalnej elektronice. <Br>
BURIAL przez pierwsze lata swej kariery słynął ze swej autonomii i przywiązania do prywatności, nie ujawniając medialnie ani swej twarzy ani tożsamości. Dopiero nominacja do Mercury Prize w Wielkiej Brytanii i medialna lawina wokół tego wydarzenia przekonały go do wyjścia z ukrycia.

Pierwszy album BURIALa zbiera utwory wyprodukowane w latach 2001-2006; ukazał się po wydaniu wcześniej dwóch EP’ek dla Hyperdub w 2006 roku. Debiut stał się natychmiastową sensacją, kończąc na szczycie listy najważniejszych płyt według prestiżowego magazynu The Wire.
W kolejnym roku album "Untrue" w podsumowaniu The Wire" wyprzedził jedynie album Roberta Wyatta… Gościł go za to niemiecki odpowiednik The Wire" - "de:bug". BURIAL brylował na wszystkich możliwych zestawieniach płyt roku w Europie i USA – tak samo przy debiucie jak i kolejnej płycie - odnosząc poważny sukces komercyjny i utwierdzając swą pozycję wśród producentów dubstep.

W marcu 2011 roku BURIAL wydał po 4-letniej przerwie najnowszą EPkę dla Hyperdub, prowokując przypuszczenia, że najnowszy album może być nie tak odległy…

Burial zajmuje się również remixami wśród których znacie zapewne Where Is Home (Bloc Party) czy And It Rained All Night (Thom Yorke)

Końcówka roku 2013 przynosi premierę epki Rival Dealer.

No cóż .... czekamy na więcej !!
 

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.