Zapraszamy do nowego sklepu Rockers.pl

Bipolar Bears

Bipolar Bears

 

Członkowie Bipolar Bears od zawsze kładli nacisk na awangardowe połączenie muzycznych biegunów rozpiętych pomiędzy rockową energią, elektronicznym brzemieniem a jazzowym polotem i mimo, iż jazzu w muzyce Misiów zbyt wiele nie znajdziemy to ich koncerty obfitują w różnorodność stylistyczna i niecodzienny przekaz dla wyrafinowanych słuchaczy.
'Interpolar Link' [2010 Antena Krzyku / Opensources], debiutancka płyta Bipolar Bears została skomponowana i wyprodukowana przez duet producencki: Kubę Mitoraja (Poprzytula) i Szymona Danisa (znanego z nieco cięższych projektów jak IdiotHead / CO.IN). Poza nimi, w skład zespołu wchodzą: Maciek Zakrzewski (Digit-All-Love) odpowiedzialny za elektronikę oraz basista Grzegorz Posłuszny (Poprzytula). W tym składzie zespół wyprodukował swój drugi album zatytułowany PRZESTĘPSTWA [2011 Antena Krzyku / Opensources]. Płytę, która w dużej mierze traktowała o łamaniu barier i społecznej niepokorności oprócz limitowanej wersji na płycie CD można było pobrać za darmo z oficjalnego profilu zespołu w serwisie Bandcamp. Warstwa dźwiękowa "Przestępstw" wymagała wzbogacenia składu koncertowego o żywą perkusję co zapoczątkowało współpracę Misiów ze Sławkiem Puchałą. Od początku istnienia Bipolarni są też nierozłącznie związani z Robertem Smykałem - realizatorem dźwięku odpowiedzialnym za brzmienie wszystkich okołoBipolarnych występów Live.
Po wydaniu drugiej płyty człon producencki BB stworzył także dwa odrębne projekty artystyczne. Wspomnianą Ilustrację do "Generała" Buster'a Keaton'a - kultowego filmu niemego z lat dwudziestych XX wieku. Ta przepełniona typowym dla BB eklektyzmem, ponad 80-cio minutowa forma miała swoją premierą na Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy w październiku 2012 roku. Niedługo później Misie stworzyły także spektakl muzyczny "Stukotronika" na podstawie pomysłu Maćka Zakrzewskiego do tekstów Szymona Danisa, którego premiera odbyła się w ramach Nurtu OFF podczas 34. PPA we Wrocławiu.

Skład Zespołu:
Szymon [d'] Danis: Wokal
Kuba Mitoraj: Gitara
Grześ Posłuszny: Bass
Maciek [hedejk] Zakrzewski: Elektronika
Sławek [Sowa] Puchała: Perkusja
Robert Smykał: Realizacja dźwięku

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.