Almasala

Almasala

Zespół hiszpańskiej wokalistki i aktorki Palomy Povedano, która na swoim koncie ma współpracę z Ojos de Brujo, udział w filmie oraz dwie płyty długogrające. Występowali na Festival d'un Monde à l'Autre (Francja) oraz Glastonbury Festival (Wielka Brytania).
Paloma opuściła rodzinną Kordobę, przenosząc się do Barcelony by w 2001 roku rozpocząć swą przygodą z Ojos de Brujo, jako jego druga wokalistka. Po nagraniu płyty „Vengue!” opuściła zespół wikłając się w kilka innych muzycznych i pozamuzycznych projektów.
W 2004 roku zagrała w filmie Carlosa Atanes’a jako „Piękność Réseau Céleste” oraz założyła swoją własną formację, zwaną właśnie ALMASALA, gdzie zajęła się kompozycją wszystkich piosenek, będąc jednocześnie autorką tekstów.

Zadebiutowali albumem „Eolh”, który trafił do pierwszej 10-ki listy World Music Charts Europe.

To prawdziwy tygiel muzyczny – są tu piosenki zabarwione charakterystyczną dla śródziemnomorskich kompozytorów, beztroską oraz inspirowane motywami arabskimi, silnie zakorzenionymi w kulturze Półwyspu Iberyjskiego. Wszystko miesza się z rytmami, które są pokłosiem fali emigracji latynoskiej.

Rumba z bulerią okraszone arabską harmonią, a wszystko spojone współczesnymi brzmieniami. To muzyczna kwintesencja kulturowego tygla jakim jest współczesna Barcelona! 

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.