Zapraszamy do nowego sklepu Rockers.pl

Abradab

Abradab

Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper. Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce polskiego hip-hopu. Solowe wcielenie Abradaba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae.
Jesienią 2010 roku muzyk wydał swój czwarty solowy album zatytułowany „Abradabing”, w którym przedstawił zinterpretowany na swój sposób świat i otaczającą rzeczywistość. Płyta została doceniona i nagrodzona Fryderykiem za Najlepszy Album w kategorii Hip-Hop, R&B i Reggae w 2011 roku.

W 2011 roku wraz z Grzegorzem Markowskim nagrał piosenkę promującą film „80 Milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Końcem kwietnia 2012 ukazał się piąty solowy krążek Abradaba pt.”ExtraVertik”, będący mieszanką hip-hopowych tekstów i kompozycji z muzyką żywych instrumentów.
Abradab nieprzerwanie koncertuje dając występy w miastach i miasteczkach na terenie całego kraju, ale także za granicą. Często występuje też z zespołem muzycznym, co rzadko zdarza się raperom. Towarzyszą mu instrumenty – kontrabas, klawisze, bas, gitara i perkusja, dzięki którym utwory zyskują ciekawsze brzmienia i nowe, świeże aranżacje.
Na uwagę zasługują także teksty autorstwa Abradaba, które są zabawnymi, poważnymi lub ironicznymi mini opowieściami. Ponadto, podczas występów Abradab prezentuje kilkunastominutową kompilację najbardziej znanych utworów legendarnego składu Kaliber44, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczestników koncertów. 

 

lionstage.com

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.